1. lekce Skončil končil lyžařský kurz a předškoláci už se chystají do vody. Od pondělí 31.1.2022 nás čekají pravidelné pondělní lekce na bazéně. První lekce byla seznamovací. Nejdříve seznamování s trenérkou, s pravidly […]

1. lekce

Skončil končil lyžařský kurz a předškoláci už se chystají do vody. Od pondělí 31.1.2022 nás čekají pravidelné pondělní lekce na bazéně.

První lekce byla seznamovací. Nejdříve seznamování s trenérkou, s pravidly na bazéně a pak šup do vody. A hned hezky foukat bublinky. Naši plaváčci startovali hned ve velkém bazénu, po ohřátí v sauně vyzkoušeli i bazén malý. Další lekce nás čeká po jarních prázdninách.

2. lekce

Začínáme v malém bazénku rozcvičkou a hrou. Trénujeme chůzi ve vodě, zkoušíme chodit po rukách, foukat bubliny, podplout pod žížalou a plavat jako hvězdičky na zádech. Než skočíme do velkého bazénu, ohříváme se v sauně. Krátíme si chvíle hádankami – uhodneš povolání? A pak hurá do velké vody. Jsme odvážná skupinka a nikdo se ve vodě nebojí. Pouštíme se okraje a vyplouváme na celou délku bazénu. Opět trénujeme bubliny, kopání nohou, mezitím si zahrajeme na vodníka a všichni uleháme na záda a plaveme až nakonec. Plavání zdar!

3. lekce

Vyjíždíme dneska v počtu 7 plavců, 1 paní učitelka. Střídáme se v bazénech a dneska začínáme ve velkém bazéně. Zkoušíme kopat, lovíme a lepíme vodolepky a šup na trénink s destičkou a žížalou na zádech. V sauně zkoušíme vymyslet svoji pohádku, každý vymyslí jednu větu. Než se dobro zvítězí nad zlem , jsme zahřátí. Skáčeme do malého bazénku trénovat zase hvězdičky a závodit s žížalami. A jako každé plavání se rozloučíme s lektorkou. Plavání zdar!

4. lekce

Děti nám trochu stonají, a proto nás jede jen pět. Začínáme v malém bazénku s hrami, chytáme se, podplouváme kroužky. Foukáme bubliny a splýváme. Trénujeme na zádech. Po sauně pokračujeme ve velkém bazéně, začínáme zase s foukáním do vody a kopáním nohama. Dneska trénujeme s destičkou splývání i leh na zádech. Pro zpestření lekce kloužeme do vody po skluzavce. Nakonec se na památku fotíme.

6. lekce

10. závěrečná lekce

A máme tu nové plaváčky. Někteří zvládnou bez pásku, některým to ještě chvíli potrvá, než dostanou odvahu. Ale všichni jsou vítězové, vlezli do vody a věřili paní instruktorce, že se nikdo neutopí.

Na závěrečné lekci si užili na skluzavce a dostali zasloužené vysvědčení.

Poslední plavání a skluzavka odměnu