V letošním roce jsme změnili místo kurzu, jezdíme do Kopřivnice od října 2022. Plaveckého kurzu se letos účastní 17 dětí a to ve věku od 4 let. 1. lekce První lekci […]

V letošním roce jsme změnili místo kurzu, jezdíme do Kopřivnice od října 2022. Plaveckého kurzu se letos účastní 17 dětí a to ve věku od 4 let.

1. lekce

První lekci zahájily děti v malém bazénku, seznámily se s vodou, zkoušely běhat, třídily balonky podle barev. Ukázalo se, že dětem hry s vodou dělají radost. Vodníky hledaly děti dokonce i pod vodou. Na závěr lekce ještě vyzkoušely vířivku.

2. lekce

Tentokrát jsme v menším počtu, protože část dětí je nemocná. Ve druhé lekci děti trénují plavání s destičkou a podplouvání pod střechou.

3. lekce

Dnes jsme v bazéně se sešli v rekordním počtu 16 dětí. Děti si ve vodě na začátku především hrají, cílem je budovat pozitivní vztah k vodě a zbavit děti strachu a obav. Na konci lekce se všechny děti s radostí chodí ohřívat do vířivky.

4. lekce

Děti začínají lekci hrou ve vodě. Natrénují si plavání s pomůckami v malém bazénku a pokračují ve velkém. Trénují splývání, kopání s nataženýma nohama. Vyzkoušely i si chůzi po vodě a velký skok.

6. lekce

V průběhu lekcí se potvrzuje, že máme odvážnou skupinu dětí. Vody se vůbec nebojí. Všechny děti se zkouší potopit a hledat vodníka ve vodě. Všechny skočí do velkého bazénu a dokonce ho celý přeplavou na délku.

7. lekce

8. lekce

Vánoční lekce byla pro děti zážitková, lektoři pro ně nachystali plovoucí trampolínu.

9. lekce

10. lekce

Naše poslední lekce. Nemoci se nevyhýbají ani dětem v naší MŠ, a tak ze 17 plavců dnes plave 11 dětí. Celkově děti dosáhly velkého pokroku. Úkolem plavání v MŠ není naučit děti perfektně plavecké styly, ale seznámit děti s vodou a to se myslím zdařilo na výbornou.

Poslední lekci děti prožily samými vodními radovánkami. Užily si v malém bazénku, vyzkoušely si přechod po hladině a sjížděly do vody po skluzavce. Na závěr se s nimi milá lektorka rozloučila ve vířivce, rozdala dětem vysvědčení a sladkou odměnu.