Situace na Ukrajině nás všechny zasáhla. Vysvětlit či nevysvětlit dětem? My jsme se rozhodly, že děti se situací seznámíme pomocí příběhu. Táta medvěd má malého méďu Kosťu. Soused hroch chce […]

Situace na Ukrajině nás všechny zasáhla. Vysvětlit či nevysvětlit dětem? My jsme se rozhodly, že děti se situací seznámíme pomocí příběhu.

Táta medvěd má malého méďu Kosťu. Soused hroch chce bydlet v jejich lese. Je z toho velká hádka, strkanice a křik. Táta medvěd pošle Kostu do bezpečí, daleko, až do Bordovic. Kosťa sebou má jen malý baťůžek, kde má pár věcí. Zabalit si hračky ho ani nenapadlo.

Podíváme se, o jaké hračky bychom se s Kosťou mohli rozdělit? Stejně, jako malý Kosťa z lesa, musí z domova utéct spousta dětí, které potřebují pomoc. Proto sbíráme s dětmi malé dárky dětem z Ukrajiny pro radost.

Další pomoc chystáme s maminkami, tatínky a babičkami tento pátek: „Upečme si na neděli, pomůžeme dětem z Ukrajiny.“ Cílem této akce je vzájemně si napéct a za minimální hodnotu 100 Kč si odnést moučník od někoho jiného. Vybrané peníze chceme využít na zakoupení přezůvek pro děti z Ukrajiny, které jsou ubytovány ve Frenštátě a Trojanovicích. Divíte se, že zabalit si s sebou papučky nikoho ani nenapadlo?

Díky rodičům, babičkám a jiných dobrých duší jsme vybrali nádhernou částku 9 050 Kč.

Ještě jednou moc děkujeme!!!

Nyní čekáme na pokyny od koordinátorů z Frenštátu, co bude aktuálně potřeba, papuček už mají dosti.