Nejdřív malé semínko, povyrostlo malinko. Rostlo, rostlo stále více, až je z něho borovice.Teď tu stojí strom, veliký jak hrom. Naše oblíbená básnička, kterou si říkáme při pohybové aktivitě k tématu les. […]

Nejdřív malé semínko, povyrostlo malinko.
Rostlo, rostlo stále více, až je z něho borovice.
Teď tu stojí strom, veliký jak hrom.

Naše oblíbená básnička, kterou si říkáme při pohybové aktivitě k tématu les.

S dětmi chodíme do lesa celý rok. Tematický okruh Probouzí se les je nám velmi blízký a pojímáme ho zcela prožitkově. Do našeho kouzelného lesa chodíme pravidelně, prožíváme v něm všechna roční období, pečujeme o něho, uklízíme v něm. Děti letos na jaře zkoumaly šišky a hledaly v nich semínka, zkoušely, co se děje se šiškou, když se namočí, když je suchá. Zasadily si do krabiček semenáčky, které zalévaly a pozorovaly. Dalším krokem bylo přenést semenáčky do našeho kouzelného lesa. Děti našly vhodné místo, ohraničily ho a vymezily si malou lesní školičku. Nakonec zasadily semenáčky do hlíny. A zase se mají o co starat, co pozorovat a objevovat. A také čekat, jestli jim vyroste třeba borovice?