23. června jsme k nám pozvali šikovnou lektorku Kamču, která děti provedla kurzem první pomoci. Děti poslouchaly od prvního okamžiku. Vyslechly si, jak vypadá popálenina, jak ji ošetřit, jak a čím chladit, […]

23. června jsme k nám pozvali šikovnou lektorku Kamču, která děti provedla kurzem první pomoci. Děti poslouchaly od prvního okamžiku. Vyslechly si, jak vypadá popálenina, jak ji ošetřit, jak a čím chladit, co dělat při odření, krvácení, jak zavázat ránu, zkoušeli jsme vázat pacičku na ruku, na nohu.

Děti zkoušely masáž figuríny, postavili si kostru, skládaly puzzle mezitím, co ostatní zkoušleli stříhat a lepit mašličky na poraněnou ruku potříštěnou krví. Vyzkoušely si, jak chladí tekuté stříbro.

Věříme, že někteří už by vám doma poradili, minimálně s tím, že si máte nainstalovat aplikaci Záchranka do telefonu. Je to jednoduchá aplikace, která umí určit vaši polohu a vytočit záchranáře. Kdo ve stresu zvládne vytočit správné číslo? Takto můžou volat i děti, pokud se to společně naučíte.

Paní lektorce moc děkujeme a jsme si jisti, že tuto prevenci s ní budeme opakovat každý rok!