Na svátek dětí jsme přichystali nevšední zážitek! Bubnování s krásným výkladem o zajímavých nástrojích z různých kontinentů. Děti putovaly po světě hudby. Ocitly se u mnichů v Himálajích za zvuku tibetské mísy, poslechly […]

Na svátek dětí jsme přichystali nevšední zážitek! Bubnování s krásným výkladem o zajímavých nástrojích z různých kontinentů.

Děti putovaly po světě hudby. Ocitly se u mnichů v Himálajích za zvuku tibetské mísy, poslechly si léčivou hudbu Indiánů v Americe. Potkaly se i Indy a jejich hlasitými bubínky a zaletěly si i do Afriky.

Společně si zatancovaly za zvuků bubínků na Kubě. A na řadu přišla i domorodá hudba Austrálie. A abychom se vrátili zase zpět domů, zazpívali jsme si jednu valašskou písničku za doprovodu afrického bubnu.

Umíme udržet rytmus? To jsme si úspěšně vyzkoušeli po tom všem putování světem.

Rozloučili jsme se hrou na krásný jemný bubínek.

Radovánky pokračovaly na školní zahradě. Paní Blanka Hoďáková nám donesla dárek od našeho zřizovatele, křídy a pastelky. Hned jsme je vyzkoušeli!

Tak to vypadá, když dostaneme kříd plnou tašku!

Odpoledne přišel na řadu balík s překvapením. Byly v něm konvičky na zalévání zahrádky, a taky nové štětce, které nám krásně padnou do ruky. Největší radost máme z vodních mlýnků, ty jsme vyzkoušeli hned ve třídě.

První dárek vlastně přišel poštou už v úterý, kdy nám dorazil velký balík didaktických pomůcek Klokanovy kapsy. Doplňuje nám druhou část pomůcek Klokanův kufr, které jsme od MAP Frenštát dostali už v minulém roce.

Učení není nuda!