1. lekce 18. 1. Dnes jsme zahájili náš oblíbený kurz bruslení na stadionu v Kopřivnici. Bruslilo 17 dětí, 1dítě fandilo na tribuně s paní učitelkou Emou. Děti nastoupily na led, dostaly pomocníčka a základní […]

1. lekce 18. 1.

Dnes jsme zahájili náš oblíbený kurz bruslení na stadionu v Kopřivnici. Bruslilo 17 dětí, 1dítě fandilo na tribuně s paní učitelkou Emou.

Děti nastoupily na led, dostaly pomocníčka a základní poučení o bezpečnosti na ledě. Naučily se základní postavení, základní pojmy jako je syrová a uvařená špageta, natrénovaly si vstávání z ledu, zkoušely jak je led tvrdý. Naučili se základní styl jízdy tučňáka. Nechyběla hra na ledě, děti sbíraly barevné míčky. Na závěr lekce loučení s trenéry pokřikem: ,,Hej, hej, hej, bruslení je nej! Bor-do-vi-ce!!!!“ Většina dětí od středu kruhu vyrazila do šatny bez pomocníčka a to i ti, kteří na led nastoupili s obavou a slzou v oku.

2. lekce 25. 1.

Dnes jsme nastoupili v počtu 20 bruslících dětí. Lekci jsme zahájili jedním vytrhnutým zubem 🙂

Děti se rozjezdily a nastoupily na rozcvičku. Vyzkoušely různé styly jízdy podle zvířecích kamarádů. Zahrály si hru čáp ztratil čepičku a sbíraly barevné balónky.

3. lekce 1. 2.

4. lekce 8. února

Dnes bruslilo 14 dětí. Zopakovaly si vstávání z ledu, trénovaly si naslouchání trenérovi a zapojily myšlení při realizaci pokynů. Trénovaly jízdu jako různá zvířátka a dnes si navíc vyzkoušely jízdu po velké dráze jako autíčka. Na konci lekce všechny děti pustily své pomocníčky a dojely si sami k mantinelu.

6. lekce 1. března

7. lekce 8. března 2023

Předávání ledového vysvědčení

16. března za námi přijeli trenéři, aby dětem předali vysvědčení za jejich vytrvalost a odhodlání na ledě.