1. lekce 18. 1. Dnes jsme zahájili náš oblíbený kurz bruslení na stadioně v Kopřivnici. Bruslilo 17 dětí, 1 fandilo na tribuně s paní učitelkou Emou. Děti nastoupily na led, dostaly pomocníčka, základní poučení […]

1. lekce 18. 1.

Dnes jsme zahájili náš oblíbený kurz bruslení na stadioně v Kopřivnici. Bruslilo 17 dětí, 1 fandilo na tribuně s paní učitelkou Emou.

Děti nastoupily na led, dostaly pomocníčka, základní poučení o bezpečnosti na ledě. Naučily se základní postavení, základní pojmy jako je syrová a uvařená špageta, natrénovaly si vstávání z ledu, zkoušely jak je led tvrdý. Naučili se základní styl jízdy tučňáka. Nechyběla hra na ledě, děti sbíraly barevné míčky. Na závěr lekce loučení s trenéry pokřikem:,,Hej, hej, hej, bruslení je nej! Bor-do-vi-ce!!!!“ Většina dětí od středu kruhu vyrazila do šatny bez pomocníčka a to i ti, kteří na led nastoupili s obavou a slzou v oku.

2. lekce 25. 1.

Dnes jsme nastoupili v počtu 20 bruslících dětí. Děti se rozjezdily a nastoupily na rozcvičku. Vyzkoušely různé styly jízdy podle zvířecích kamarádů. Zahrály si hru čáp ztratil čepičku a sbíraly barevné balónky.