Poznáváme s dětmi náš region a jeho historii. Po návštěvách hradu na Starém Jičíně a zámku v Kuníně jsme se vypravili na dobrodružnou výpravu na hrad Hukvaldy zachránit dceru preclíkářce. Prošli jsme […]

Poznáváme s dětmi náš region a jeho historii. Po návštěvách hradu na Starém Jičíně a zámku v Kuníně jsme se vypravili na dobrodružnou výpravu na hrad Hukvaldy zachránit dceru preclíkářce. Prošli jsme se oborou a dostali první nečekaný dárek. Čekalo nás tiché pozorování pasoucí se zvěře. Při výšlapu k hradu jsme si povídali o životě starých stromů. Nahoře u brány nás čekala paní průvodkyně. Provedla nás hradem, našim úkolem bylo vyřešit záhadu hradního preclíkáře. Prošli jsme hrad podle kódů, nápověd a značek , dozvěděli se zajímavosti o hradu a prolezli kdejaké zákoutí. Na konci jsme za vyřešení úkolu získali za odměnu na památku placku s preclíkářem.