Vánoční ladění jsme zahájili s dětmi v úterý dopoledne v kapličce. Děti se seznámily s prostředím kaple a příběhem Ježíška. Následovala generální zkouška na odpolední adventní rozjímání se zpěvem s rodiči. Odpoledne se naplnila kaple […]

Vánoční ladění jsme zahájili s dětmi v úterý dopoledne v kapličce. Děti se seznámily s prostředím kaple a příběhem Ježíška. Následovala generální zkouška na odpolední adventní rozjímání se zpěvem s rodiči.

Odpoledne se naplnila kaple rodiči a rodinnými příslušníky, děti si přišel poslechnou pan starosta s paní Hoďákovou. Společně s dětmi jsme zazpívali koledy doprovázené kytarou a klavírem. Paní učitelky Terezka a Ema zahrály skladby na příčné flétny. Na poslední koledu se ke zpěvu přidali i rodiče. Nakonec děti rozdaly rodičům a hostům svá vánoční přáníčka.

Byla to kouzelná atmosféra plná lásky a souznění.

Zdobení stromečku

Ve středu jsme si nazdobili stromečky. Každá třída svůj.

Sváteční den

Ve čtvrtek jsme spěchali dříve na svačinku, abychom stihli všechny naše sváteční aktivity. Na děti čekala krásně nazdobená jídelna. Společně s paní učitelkou rozkrojily jablíčko, aby zjistily, jaký bude nadcházející rok.

Zapálili jsme si lodičky.

Oslavili jsme svátek Natálky a narozeniny Dorotky.

Děti se podívaly na pohádku a netrpělivě už očekávaly Ježíška.

A zazvonil zvoneček a do třídy Země přišel Ježíšek.

Páteční koncert

Dětem uspořádaly domácí vánoční koncert naše paní učitelky Terezka a Ema.

Když jdete na koncert, musíte mít samozřejmě lístek. A ten děti měly.