Stali jsme se účastníky Týdne vědy, které pořádá MAP ORP Frenštát p. R. Učitelky se vzdělávaly na témata Úžasné fyzikální pokusy pro MŠ a 1. stupeň a Úvod do polytechniky – […]

Stali jsme se účastníky Týdne vědy, které pořádá MAP ORP Frenštát p. R. Učitelky se vzdělávaly na témata Úžasné fyzikální pokusy pro MŠ a 1. stupeň a Úvod do polytechniky – stavitelství. Učitelky se seznámily s vybranými technickými tématy a způsoby, jak přibližovat dětem názorným a praktickým způsobem fyzikální zákonitosti v jejich každodenním životě.

Zlatou tečkou byl ve středu program Úžasného divadla fyziky s lektorkou Bárou, která nám předvedla řadu pokusů. Program byl zaměřen na vzduch a jeho vlastnosti. Děti si mohly některé pokusy vyzkoušet. Na závěr programu jsme čarovali s potravinářským barvivem a šuměnkou a také jsme si vyrobili kaleidoskop.

https://www.msbordovice.cz/fotogalerie/