Manželé Trčkovi nás navštívili v mateřské škole 12. října s programem o lesní zvěři a s ukázkou práce loveckých psů. Zajímavě vyprávěli o zvěři srstnaté i pernaté. Přinesli ulovenou kachnu a bažanta, vycpaná zvířata, […]

Manželé Trčkovi nás navštívili v mateřské škole 12. října s programem o lesní zvěři a s ukázkou práce loveckých psů. Zajímavě vyprávěli o zvěři srstnaté i pernaté. Přinesli ulovenou kachnu a bažanta, vycpaná zvířata, kožíšky, lebky, trofeje, které si děti mohly prohlédnout a osahat.

Děti se dozvěděly čím krmit zvířata v lese. Praktickou ukázkou zjistily, co se stane s rozmočeným pečivem. A proto si snadno zapamatovaly, že se do lesa zvířatům se staré pečivo nosit nesmí.

Pan Trčka také otisknul v písku stopy některých zvířat a odlil je do sádry. Děti si odlitky druhý den očistily a prozkoumaly a porovnaly s klíčem k určování stop.

Ukázka práce tří loveckých psů byla na louce. Viděli ukázku stopování divokého prasete a aportování. Děti si vyzkoušely hodit psům rekvizitu zvířete a dát povel psovi, aby zvíře přinesl a odevzdal. Viděli jsme krásná ocenění, které psi získali na soutěžích a výstavách. Na závěr dětem pejsek vystopoval sladké překvapení od manželů Trčkových.