Objevujeme a zkoumáme nové hračky. Dostali jsme od Ježíška lego Duplo. Je to nejen hračka, ale také výborná pomůcka, třeba pro prostorové a zrakové vnímání dětí. Emička složila podle předlohy […]

Objevujeme a zkoumáme nové hračky. Dostali jsme od Ježíška lego Duplo. Je to nejen hračka, ale také výborná pomůcka, třeba pro prostorové a zrakové vnímání dětí. Emička složila podle předlohy čísla nového roku za chviličku.

Prvním oslavencem tohoto roku je Hubert.

Lesní školka 4.1.

Počasí je všelijaké, a proto jsme vyrazili do hájku, kde je možné běhat u lesa a také se schovat před deštěm. S dětmi jsme vytvořili koruny, zazpívali si My tři králové, a také jsme oslavili svátek Dianky.

Čteme novou knihu

O čem kniha bude? Co se asi stane víle? Co taková víla umí? Pracujeme s textem, obrázky. Předvídáme, doplňujeme slova do textu. Malujeme vílu, procvičujeme motoriku s plastelínou na sněhové vločce.

Matyášek slaví 5. narozeniny

Mrazivý týden

Jeden den nám krásně svítilo sluníčko, tak jsme vyrazili na kopec užít si bobovačky.

Poslední kousek sněhu

Našli jsme pavakou, zkoumali jsme barvu jeho těla a očí, počítali kolik má nohou.

Pokusy

Tvoříme hypotézy. Odvažujeme sníh a led, co zvedne hladinu více? Co se dříve rozpustí, led nebo sníh? Co se stane, když sníh nebo led pocukrujeme? Posolíme? Polejeme olejem? Je sníh opravdu tak čistý, jak vypadá? Filtrujeme rozpuštěný sníh, zkoumáme ho pod mikroskopem.

Na přimrzlé stráni

Hry s pískem ve venkovní učebně

Pod mikroskopem – pěstujeme jednobuněčné živé organismy