O prázdninách hrozí nejvíce úrazů a proto se již třetí rok v mateřské škole věnujeme prevenci před úrazy a základy první pomoci. S lektorkou první pomoci si děti nejprve připomněly důležitá […]

O prázdninách hrozí nejvíce úrazů a proto se již třetí rok v mateřské škole věnujeme prevenci před úrazy a základy první pomoci.
S lektorkou první pomoci si děti nejprve připomněly důležitá telefonní čísla, kde hledat pomoc. Dozvěděly se, jak ošetřit drobné rány, jak zavázat trojcípý šátek. Víte jak vypadá popálenina prvního, druhého a třetího stupně? Lektorka taková poranění dětem přímo na kůži demonstrovala pomocí gelu a barviva.

Velmi důrazně jsme od záchranářky slyšeli, proč je důležité nosit helmu na kole a koloběžce a to i když jedeme na krátkou vzdálenost. Že je přikázáno vždy upoutat se v autě, i když nás vezou jen kousíček. Že nám, dětem, škodí pití Birellu a také Coly, Kofoly a energetických drinků, protože naše dětské srdce na takovou zátěž není připravené.

Nakonec jsme si všichni vyzkoušeli masáž srdce.