Naše velké téma je voda a jak ji nejlépe učit než v terénu. Sledujeme, kudy teče, kde se bere. Říkáme si, kdo ji potřebuje, komu pomáhá a kdo v ní žije. Pravidelně […]

Naše velké téma je voda a jak ji nejlépe učit než v terénu. Sledujeme, kudy teče, kde se bere. Říkáme si, kdo ji potřebuje, komu pomáhá a kdo v ní žije. Pravidelně kontrolujeme vývoj pulců v lesní tůňce a nové kytičky v lese. Objevili jsme studánku, zjistili kde je vodní rezervoár. Kontrolujeme nově vykopané díry pro zádrž vody v lese. Skáčeme přes potoky, zkoušíme co ve vodě plave a co ne.

12. 4. Objevili jsme žabí vajíčka a lesní studánku

Vajíčka si nabereme do kádinky a pak je hned vracíme zpět.

22. 4. Kontrola vajíček a směr myslivecká chata sběr kytiček

28.4. putování pod Javorníkem

Tentokrát jsme měli oslavu narozenin na pařezu mezi kopci. Víteček slavil 4 roky.

3. 5. Skoro až v nebi

Naše tradiční zastávka na lavičce, kontrola pulců, kteří už mají přední ploutvičky a ocásek. Poté stoupání až do nebe k nejkrásnějším výhledům.

5. 5. V kouzelném lese

Hráli jsme si s kapkou vody, kterou jsme ve školce vystřihli. Děti měli kapičky přiložit k tomu, co vodu potřebuje a šklebící kapičky k věcem, které vodu nepotřebují. Kousek dál v lese jsme posbírali přírodniny, našli jsme i kousek staré cihly a šli vyzkoušet, co plave a neplave.

12.5. V radegastu u potoka

Došli jsme si k vodě až do radegastu, abychom si vyzkoušeli filtrovat vodu pomocí pet láhve.

18.5. Hrátky s vodou na zahradě

26.5. Lesní školka – kontrola pulců