Načítám Akce
  • akce již proběhla.

MAP Frenštát s pracovním skupinou pro rozvoj matematické gramotnosti připravili program pro mateřské školy s názvem Janíčkova dobrodružství.

Program formou příběhu – jeden den malého chlapce pod horami – uvádí žáky do atmosféry na Frenštátsku na počátku 20. století. Spolu s Janíčkem se žáci dovědí, jak vypadal život na vesnici, seznámí se činnostmi kolem domácnosti, s dětskými hrami a přírodou. Příběh je prokládán matematickými úkoly – např. žáci si procvičí srovnávání (větší, menší, největští – např. u Jeníčkových bratrů), vytváření množin předmětů se stejnými znaky (např. kolik je na dvorku čtyřnohých zvířat, kolik je na dvorku ptáků), jednoduché počítání do pěti (např. kolikrát zakukala kukačka na hodinách).

Vizualizace: program je podpořen prezentacemi inspirovanými kresbami Antonína Strnadla