Sbírka z MŠ předána na tábor dětem z Ukrajiny

Máme radost, že jsme mohli pomoci vybavit sportovní kemp pro děti z Ukrajiny, který proběhl 26. 7. – 30. 7. 2022 ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Cituji z emailu pana Oslance:

Kempu se zúčastnilo 26 mladých lidí, kterým se věnovalo 8 dospěláků, kteří jim připravili skvělý program a vyžití. Hlavní postavou kempu byla legenda českého baseballu Ota Kaňok, který je považován za jednoho z nejlepších pálkařů éry českého baseballu. Jsme vděční za podporu mnoha lidí, organizací i církvi, kteří jim poskytli podporu a zázemí pro to, aby mohli v tak náročném období zakusit zájem, přijetí i podporu. Někteří darovali peníze, jiní věci, další hodiny a dny svého času. To vše dalo dohromady atmosféru bezpečí a přijetí, které tolik potřebují.

—————————————————————————————————————————————–

Naše MŠ přispěla ke koupi tohoto velikého stanu: https://www.decathlon.cz/p/prutovy-stan-arpenaz-8-4-8-osob-4-loznice/_/R-p-334019?mc=8648414

Pohádkové prázdniny srpen 2022

O děti se stará naše šikovná zastupující paní učitelka Ema. Přichystala si pro ně na 2 dopoledne hudební pohádky.

Budulínek od Svěráka a Uhlíře
O Červené Karkulce – Svěrák a Uhlíř

Co dělá školka, když jsou prázdniny

Něco chystá, už se na tom pracuje…

Poslední skok ze školky

Symbolické rozloučení s předškoláky před prázdninami. S některými se už neuvidíme ani o prázdninách a půjdou rovnou do školy, proto jsme se ještě loučili skokem přes všechny věci ze školky – plnou hordu výkresů, portfolio, gumáky a ještě kupu oblečení k tomu. Dětem jsme zazvonili a vymetli jim cestu do školy.

Ať se vám milí předškoláci ve škole líbí a daří!

Se Sokolem do života 2022

Letos jsme znovu cvičili a plnili úkoly se Sokolem. Za odměnu děti dostaly krásné medaile a diplom. Ročník jsme završili poslechem sokolské hymny.

Vypouštění motýlů 2022

V letošním roce jsme opět objednali motýly pro naše předškoláky, jako symbol vypouštění dětí do světa.

Vypouštění jsme spojili s dramatizací o tom, jak se z ošklivé housenky, které se štítí brouček i ptáček, stane krásný motýl, které ho pak všichni obdivují.

Motýly jsme byli vypustit vedle naší motýlí louky. Letos jsme museli být hodně trpěliví, než nám motýlci vylétli z pavilonu. Děti byly velmi trpělivé a odměnou jim byl motýl, který dlouho seděl v trávě, a my měli možnost si ho bedlivě prohlédnout. Nakonec odletěl na budovu školy.

U hasičů v Bordovicích

28. 6. 2022 jsme byli navštívit hasičárnu našich dobrovolných hasičů. Provedl nás pan Mrozowski a pan Rek. Ukázali nám vnitřní vybavení hasičárny, děti si mohly vyzkoušet oblek, zapojit hadice, prohlídnout závodní mašinu. Podívali jsme se na hasičská auta, na jejich vybavení. Děti si zastříkaly z proudnice a taky si vyzkoušely, ve kterém autě se lépe sedí.

Bezpečné prázdniny s dopravou

Jednou z povedených akcí pořádaných naší obcí, bylo pozvání dopravního hřiště. Děti si mohly vyzkoušet, jak se řídí na silnici a naučit se nové dopravní značky. Někteří řídili, někteří si zahráli na dopravní policisty a rozdávali pokuty.

V rámci programu měli školkové děti hřiště pro sebe na celou hodinu. Poté mohly pokračovat s rodiči v jízdě, a nebo na skákacím hradě.

Akci jsme si velmi užili i při parném počasí.

Mladý záchranář

23. června jsme k nám pozvali šikovnou lektorku Kamču, která děti provedla kurzem první pomoci. Děti poslouchaly od prvního okamžiku. Vyslechly si, jak vypadá popálenina, jak ji ošetřit, jak a čím chladit, co dělat při odření, krvácení, jak zavázat ránu, zkoušeli jsme vázat pacičku na ruku, na nohu.

Děti zkoušely masáž figuríny, postavili si kostru, skládaly puzzle mezitím, co ostatní zkoušleli stříhat a lepit mašličky na poraněnou ruku potříštěnou krví. Vyzkoušely si, jak chladí tekuté stříbro.

Věříme, že někteří už by vám doma poradili, minimálně s tím, že si máte nainstalovat aplikaci Záchranka do telefonu. Je to jednoduchá aplikace, která umí určit vaši polohu a vytočit záchranáře. Kdo ve stresu zvládne vytočit správné číslo? Takto můžou volat i děti, pokud se to společně naučíte.

Paní lektorce moc děkujeme a jsme si jisti, že tuto prevenci s ní budeme opakovat každý rok!