Chtěli jsme společně s vámi sdílet život čápů na komíně naší mateřské školy. Bohužel vám musíme oznámit nemilou zprávu. V pátek 4. 6. 2021 jsme našli 3 čapí vejce pod komínem. Paní kuchařka volala […]

Chtěli jsme společně s vámi sdílet život čápů na komíně naší mateřské školy. Bohužel vám musíme oznámit nemilou zprávu. V pátek 4. 6. 2021 jsme našli 3 čapí vejce pod komínem. Paní kuchařka volala do záchranné stanice, bohužel už těmto vejcím nebylo pomoci.

Máme nějakou představu o tom, co se stalo… Na komíně zůstal pouze jeden čáp, nevíme, zda je to matka nebo otec. Druhého čápa jsme již delší dobu neviděli. Protože nikdo nenosil sedícímu čápovi na vejcích jídlo, vyhodil je z hnízda. Tak skončilo bohužel naše čekání na mláďátka.

Budeme doufat, že příští rok si náš čáp najde nového partnera a zase přiletí k nám na komín. Snad se zadaří, abychom příští rok viděli čapí mláďátka.

Připojujeme pěkný odkaz na život s čápy v Bohuslavicích.

https://www.capibohuslavice.cz/zivot-s-capy/