Ve středu k nám zavítala milá paní Martina, která má na starosti dětskou literaturu v Městské knihovně Frenštát. Domluvily jsme se na tématu podle našeho školního vzdělávacího plánu – Jak se k sobě […]

Ve středu k nám zavítala milá paní Martina, která má na starosti dětskou literaturu v Městské knihovně Frenštát. Domluvily jsme se na tématu podle našeho školního vzdělávacího plánu – Jak se k sobě správně chovat.

Paní Martina si pro nás připravila spoustu krásných knížek na toto téma. Přečetla nám pohádky o tom, jak si kamarádi navzájem mohou pomáhat, a že to někdy i třeba nemusí vyjít. Jak to bylo s holčičkou, když zrovna měla náladu, a jak to vypadá, když zrovna nálada chybí. O klukovi, který nechtěl poslouchat, tak raději odplul do světa, kde může pořád rámusit, křičet a zlobit. Dá se to vydržet pořád? 

Děti se nad příběhy zamýšlely a pak si společně povídaly. Nakonec jsme si knížky ještě prohlíželi a děti dostaly omalovánky k vybarvení.